Je mi sedmnáct let a narodila jsem se na podzim. Ráda maluju a cestuju. Odjakživa jsem takový snílek a možná až moc velká naivka, která se snaží změnit svůj nudný život. Na druhou stranu jsem realistka, i když někdy nestojím oběma nohama pevně na zemi. Mám ráda zvířata a samozřejmě se snažím zhubnout, alespoň nějaké zpestření. :)
I like

1. Pýchu a Předsudek
2. mýho miláčka pejska
3. My Chemical Romance
4. impresionismus (Van Gogha žeru)
5. dosažení něčeho, co jsem si stanovila
6. Depeche Mode
7. shopping a kecání s holkama nebo s mou sestrou
8. Avatar
9. svou rodinu
10. možnosti, co nám svět nabízí

pozn. na pořadí nijak nezáleží
I hate

1. hmyz
2. lži
3. samotu
4. letadla
5. hádky
6. planimetrii :(((
7. nevěru
8. noční můry
9. fronty v supermarketech
10. zklamání ze sebe samotné

pozn. na pořadí vůbec nezáleží
 

Všechno má svou krásu, ale ne každý ji vidí. (Camille Pissarro)

 
 

Moje rady a tipy

Vytvořeno 13.08.2010 14:48:36 | Poslední změna 13.08.2010 14:49:08
Moje rady a tipy

Hubnu poprvé, a tak se nejedná o žádné vyčerpávající informace, ale stejně bych se s Vámi ráda podělila o nějaké zkušenosti a tipy, které jsem posbírala.

Vůbec bych se k pro-ana nedostala, kdybych nedělala úkol na ZSV. Moje téma byla anorexie. Tenhle předmět mě baví, takže jsem referát udělala dost podrobně. V jednom časopise byly dokonce různé příběhy dívek, které prožily anorexii nebo bulimii a zárověň jsem tam našla i varování před tzv. pro-ana nebo pro-mia blogy.

Když jsem si poprvé četla, co tam holky píšou, jak hubnou a drží drastické diety a půsty, ťukala jsem si na čelo. Nemohla jsem pochopit, jak se někomu můžou líbit kosti atd.

Stejně mně to nedalo a protože musím ve všem šťourat, prolezla jsem snad milióny pro-ana blogů a došlo mi, že musím se svým tělem něco udělat. Nebyla jsem úplně tlustá, ale rozhodně zase né žádná hůlka. Když jsem seděla, břicho se mi krabatilo do pneumatik a byla jsem hrozně líná.

Začala jsem si hledat, co můžu dělat pro sebe a své zdraví. Nejdříve jsem se chtěla držet zdravé diety, ale nakonec mi došlo, že to, co je na blogách ANA, je prakticky to samé jako v časopisech o hubnutí.

První dny nebyly nic moc. Měla jsem hrozný hlad, ale přesto jsem si dovolila jíst v intervalech po 3 hodinách a v malých porcích. Rozhodně pomáhá pití čajů, mléka a vody. To vřele doporučuji. Byla jsem na sebe pyšná, že jsem odolala všem těm dobrůtkám a začala jsem cvičit. Byla jsem ráda, že mám něco, co je jen mé, co mi udělá radost.

První kila, jak to asi všichni známe, šly dolů hodně rychle. Byla jsem naprosto nadšená, ale po nějaké době se váha zastavila. Pak jsme jeli na dovolenou. Můžu Vám říct, že jsem tam jedla fakt hodně a i sladký, ale váha mi jako zázrakem zůstala. Tak se pozná, jestli člověk zhubnul, ale není to jen jo-jo efekt.

Vždy když zhubnu třeba kilo, nebo i půl, snažím se několik dní si tu váhu udržet. Je to skvělý tip, protože tělo si na tu váhu zvykne a i když pak ujedete, nevyletí Vám váha víc jak o kilo.

Hladovky nemá cenu držet, protože když se pak najíte, všechno se uloží do tuků, ale když jste na nějaké váze a chcete si ji udržet, musíte tělu dodávat tolik potravin a sportovat, aby se váha neměnila, tělo si na ní třeba za týden zvykne a drastické jo-jo efekty se Vám vyhnou obloukem.

Jednou jsem zamrzla na bodu, že už jsem s váhou nemohla hnout. Proto jsem vyzkoušela, to čeho jsem se nejvíce bála. Přestala jsem jíst často po malých dávkách, ale jím jen 3 denně po menších dávkách a váha jde dolů, takže to můžu taky doporučit.

Nejdůležitější věc je si věřit a nikdy to nevzdat, každý z nás má temné chvilky, kdy si říká Proč já to vlastně dělám? Ale nakonec mu dojde, že to dělá pro sebe a že už nemůže přestat.

Co se týče pro-ana blogů totálně jsem na ně změnila názor. Jsem ráda, že je tolik lidí, kteří se dělí o svých zkušenostech a ať si říká, kdo chce co chce, je to jen a jen naše volba.

Já už bych nikdy neměnila. Sice jsem předtím mohla jíst, co jsem chtěla, ale neměla jsem žádné seběvědomí a navíc nchci, aby se mnou jídlo takhle mávalo. Hlad je lidský pud, ale můžete si udělat jinak radost, než že sníte čokoládu nebo zmrzlinu.
Nechci aby jídlo ovládalo mě.

Děkuju všem lidem kteří mají nějaký ten ana-blog, protože jinak bych se k Vám nikdy nepřidala, a to by byla hrozná škoda, jelikož jsem teď šťastnější a doufám, že i vy. :)

Máte taky nějaké zkušenosti nebo tipy a rady? Ráda se spřítelím s jakýmkoliv blogem o hubnutí, stačí napsat. :)

A nezapomeňte Thin je In :)