Je mi sedmnáct let a narodila jsem se na podzim. Ráda maluju a cestuju. Odjakživa jsem takový snílek a možná až moc velká naivka, která se snaží změnit svůj nudný život. Na druhou stranu jsem realistka, i když někdy nestojím oběma nohama pevně na zemi. Mám ráda zvířata a samozřejmě se snažím zhubnout, alespoň nějaké zpestření. :)
I like

1. Pýchu a Předsudek
2. mýho miláčka pejska
3. My Chemical Romance
4. impresionismus (Van Gogha žeru)
5. dosažení něčeho, co jsem si stanovila
6. Depeche Mode
7. shopping a kecání s holkama nebo s mou sestrou
8. Avatar
9. svou rodinu
10. možnosti, co nám svět nabízí

pozn. na pořadí nijak nezáleží
I hate

1. hmyz
2. lži
3. samotu
4. letadla
5. hádky
6. planimetrii :(((
7. nevěru
8. noční můry
9. fronty v supermarketech
10. zklamání ze sebe samotné

pozn. na pořadí vůbec nezáleží
 

Všechno má svou krásu, ale ne každý ji vidí. (Camille Pissarro)

 
 

Chilli a pálivé papriky urychlují hubnutí

Vytvořeno 25.08.2010 12:45:08 | Poslední změna 25.08.2010 12:47:02
Chilli a pálivé papriky urychlují hubnutí

Podle vědců díky ostrým jídlům a především chilli papričkám lze zhubnout mnohem rychleji něž po jiných přípravcích, uvedli výzkumníci pro Daily Mail. Je to zásluhou především tepelného účinku chilli a dalších ostrých přísad.


Látky obsažené v ostrých přísadách s tepelnými účinky způsobují oxidaci tukových tkání a také výrazně uspíší trávení a to díky zrychlení metabolismu a zvýšené sekreci žaludečních šťáv.

Vše je zásluhou rostlinného alkaloidu kapsaicinu, který je obsažen právě v paprikách a způsobuje jejich pálivost. Nalezneme ho tedy nejen v chilli papričkách, ale i v paprikách jako takových a také například v pepři.

Zázračné účinky kapsaicinu
Vědci z Kalifornie se zaměřili na chilli papričky a hubnutí právě kvůli tomu, že při konzumaci velmi ostrého jídla se mnoho lidí orosí potem.

Polovině zkoumaných lidí s nízkokalorickou dietou tedy podávali tablety s kapsainem a druhé polovině pilulky s placebem. A byli doslova šokováni výsledky.

Lidé, kteří dostávali pilulky s kapsainem, totiž vydali až dvakrát tolik energie, než ti, co dostávali placebo. Díky tomuto zjištění tedy vědci došli k názoru, že pokud se lidé snaží zhubnout, neměli by se bránit pálivým pokrmům. Spíše naopak.